neděle 5. srpna 2018

5.8.2018 3 Aj

UVOLNĚNÍ MYSLI, PRAVIDEL A PŘEDSUDKŮ; UZAVŘENÍ MINULOSTI A VĚDOMÁ ZMĚNA CHOVÁNÍ SMĚREM K VLASTNÍ BUDOUCNOSTI; PRŮZKUM, ROZHLÍŽENÍ; VNITŘNÍ PŘESKLÁDÁNÍ

Třetí den trecény uvolňování sevření ke svobodné tvorbě se energie pravdivého nitra spojuje s číslem tvorby vnitřní harmonie. Připusťme, že věci můžou být jinak, než jak si myslíme, nemluvme lidem do života a začněme se starat o svoji tvorbu, o svůj způsob vedení života. Propuštěním strachu z nejistoty, která se projevuje jako prosazování autority a perfekce, nastává uvolnění, klid pro vnitřní mír, naladění, otevření novému a změně podmínek.
Dnes tedy relax, nedělat předčasné závěry, ale sbírat odvahu a přesvědčení jít svou cestou. Dělat tu pravou práci.

Znamení Aj je v základu o pevnosti pocházející ze síly, je to spirituální vůdce, pilíř. Je o hojnosti a obnově, o tom být v harmonii se sebou a s ostatními, o duchovních a psychických schopnostech. Představuje svobodu, trpělivost, tvůrce, má sílu a vůli jednat. Aj reprezentuje triumf života nad smrtí i ve významu prolomení hranic vstříc novému narození. Velmi mu záleží na rodině, tak snadno se nevzdává a ve své podstatě znamená Autoritu. Aj přináší život do života.
V původní Mayské mytologii jej symbolizuje stvol třtiny či kukuřice se svým pevným a rovným středem, který spojuje kořeny v Zemi s hlavou v Nebi. Zde je také podstatou významu energie Aj Strom Světa, centrum všech věcí. Energie Aj znamená dobré počasí, dobrou sklizeň, dobré časy doma a s ostatními. Jeho největší zájem je zajistit harmonii doma a v komunitě. Aby toho dosáhl, je jeho hlavním znakem uplatňování vlastní autority, morálky a spravedlnosti, to vše se sklonem k perfekci. Tohle je největší kámen úrazu jinak úžasného znamení Aj. Autorita pomáhá i škodí, perfekce se může zvrhnout až v zarputilost.
Stejně tak si citlivý Aj musí dávat pozor na to, aby ho jeho vnímání světa nestrhlo na samé emoční, nebo životní dno. Psychická rovnováha je pro Aj úkolem.

Známé osobnosti narozené ve znamení Aj jsou např. Barrack Obama, Sigmund Freud, Carl Jung.