pátek 3. srpna 2018

3.8.2018 1 B´atz

ZAČÁTEK PRÁCE NA PROJEVENÍ PŘEDPOKLADŮ, OBNOVA PROPOJENÍ S TVŮRCE, OBNOVA VROZENÝCH SCHOPNOSTÍ, KOPAT ZA SEBE, ODSTRANIT SI PŘEKÁŽKY, UVOLŇOVÁNÍ ZE SEVŘENÍ

Předchozí dvě trecény jsme se zaměřovali na sebe a na odvahu ke svému sebevyjádření. Dnes začíná trecéna propouštění našeho džina Tvůrce z láhve. Budeme testovat, zkoušet na vlastní kůži, zkoumat. Půjdeme do všeho a tak budeme poznávat co ano a co ne a proč. Budeme nezávazně ochutnávat a plácat barvičky a tvary, činnosti, situace, lidi, prostě co nám přijde pod ruku a do cesty. Budeme používat představivost a vnímat vnitřní odezvu a tak hledat svůj modus vivendi toho, co nás opravdu baví, čím opravdu chceme být. Půjde o období zkoumání, poznání a následné přetváření. A změny mohou být i radikální.
Nefiltrujme nic před mozek, nekontrolujme myslí, která je ze strachu velmi konzervativní a cenzuruje vše nové. Je to cesta k nalezení sebe, k obrození. Něco jako šef se zipem, co spojuje dva díly dohromady. Ty díly jsou starý způsob tvorby života na základě strachů, pocitů viny, studu, sevření, a nová tvorba života na základě bytí tím, čím chceme být. Dnes ten zip začínáme otevírat. Můžeme pochopit vlastní moc měnit věci.
Pro to, aby se tak mohlo začít dít, je nezbytné dovolit si vytvářet příležitosti klidu a uvolnění, abychom se na sebe vůbec mohli naladit. Utlumit život plný práce a úkolů a posílit množství času věnovaného sobě, péči o sebe, radosti pro sebe, činnostem pro svoji pohodu, vyladění, klid. Přestat zvedat břemena druhých, neprolévat za ně svoji vlastní krev, což většinou ani neocení, ale začít kopat za sebe. Dovolit si užívat si čas a energii podle sebe a pro sebe. Jakmile tohle začneme dělat, přijde k nám náš vnitřní Tvůrce a povede nás do přirozené hojnosti. Tak se nám rozmotá životní chaos a potíže na všech úrovních. B´atz je energie času a zrání před narozením. Dejme si ten čas, dovolme si to. A jakmile najdeme co naše jest, držme se toho a pěstujme to až do úplné krásy.

Znamení B´atz je o životě, osudu, neomezené tvorbě. V antických dobách byla opičí dvojčata patronem zpívání, malování a psaní hieroglyfů. Nověji je základem Mayský bůh tvorby B´atz, který spojuje Nebe, Zemi, život a moudrost do jednoho vlákna a spřádá tak čas a osud, spojuje minulost s budoucností. Je to znamení 9 měsíců zrání dítěte před narozením. Je to mistr všech umění, talentovaný a šťastný tvůrce, učitel, malíř, muzikant, spisovatel, řečník, obchodník, trhovec. Obecně velmi vhodný pro svatby, nové vztahy, počátky projektů, řešení rodinných problémů. B´atz je perfekcionista a musí si dát pozor na ego a aroganci. Má obrovský kreativní potenciál nejen na fyzické úrovni. Podle původní Mayské mytologie je život, který žijeme, uspořádaný vzorec a Podsvětí jeden velký chaos. V našich životech se obojí propojuje. Také podle Mayů používáme slova ke spřádání reality stejně, jako se vlákno používá ke spřádání do látky. Proto je slovo velmi mocné a je jeden z nástrojů znamení B´atz. Dokáže smotat vlákno starého s novým a stejně tak odmotat jakýkoliv problém. Výzvou pro osoby B´atz je dokončovat započaté.

Známé osobnosti narozené ve znamení B´atz jsou např. Sean Connery, Dustin Hoffman, Harrison Ford, Robert de Niro.