pondělí 9. července 2018

9.7.2018 2 Kame

 ŽIVOT, NEBO SMRT; PROBUZENÍ SEBEDŮVĚRY; VĚDOMÉ PŘEVZETÍ ŽIVOTA DO VLASTNÍCH RUKOU

Kame učí nebýt oběť. Dnes pomáhá použít základní životní sílu k proražení vlastní cesty. Hledáme harmonii se sebou, potřebujeme vzít život do vlastních rukou.
I když třeba k smrti nenávidíme citovou konfrontaci, pochopíme, že nás vede k nejistotě. Bez toho, abychom tímto stavem prošli, se k vlastní síle nepropracujeme. Ani protesty, výčitky, předsudky, pesimismus nás nesmí utopit do bezmoci a obav o budoucnost. Naše slabost je jen zdánlivá, máme na to rozpohybovat život a uskutečňovat své vlastní plány.
Dnes je den ocenění a výběru. Rozhodování, zda projdeme strachem je klíčové pro to, zda se přesuneme k vlastnímu sjednocení a následně tam, kde je naše pravé spřízněné společenství.

Znamení Kame je Smrt a znovuzrození, život a smrt vedoucí do harmonie a rovnováhy, symbolizuje mír a lehčí časy. Je to v prvé řadě znamení, které učí nebýt oběť. Znamení předků, co přetrhává vazby se zkostnatělostí.
Je o duchovní síle, charisma, lidech, komunikaci.
Jde o nesmírně intuitivní energii, praktické duchovní zkušenosti, vybočení z účelové každodennosti k prožitkům zklidnění a hloubky. Je to den vhodný pro naslouchání předkům a co jsme po nich zdědili ve svých kódech myšlení a modelech chování.
Mayové chápou smrt pozitivně jako začátek něčeho nového. Dny Kame jsou pro ně dobré např. na pořádání svateb. Dosavadní podoba vztahu svatbou umírá a rodí se něco nového plné potenciálu, včetně zrození potomstva jako nové podoby obou jedinců. Kame má vztah k předkům, takže třeba svatbou se propojuje minulost s novou budoucností.
Kame tedy nejvíce znamená spojení minulosti s budoucností v bodě přítomnosti. Mayové stále považují smrt za součást života, bez ní by cyklus života nebyl úplný. Zvířecím představitelem tohoto znamení je Sova.

Známé osobnosti znamení Kame jsou např. Bill Gates, Robin Williams, Paul McCartney, Charlie Chaplin.