pondělí 30. července 2018

30.7.2018 10 Kej

REALIZACE TOHO, KDO JSEM; ČIŠTĚNÍ DUCHA OD VŠEHO, CO NÁM BRÁNÍ V BYTÍ KÝM JSME; MANIFESTACE LÉČIVÉ SÍLY

Po pochopení v minulých dvou dnech přichází nástroj, který uzdravuje co je třeba, abychom byli sami sebou, podle svého původního zadání (viz Životní plán). Manifestační síla energie potřeby sebevyjádření spojuje harmonicky mužskou energii převahy a mysli s ženskou energií srdce a přijímání. To vše na cestě k ukončení převahy vlády mysli, nadvlády ega a napojení na sebe a svoji vlastní autoritu.
Hledáme své přirozené cesty a rytmy, svoji stabilitu a osobní sílu. Jde o docela tvrdou práci na sebezlepšení a duchovním růstu. Chápeme svůj strach z otevření přijímání a můžeme změnit přístup. To je předpoklad toho, aby nastaly změny a potřebná obnova života. Energie Kej směřuje svojí podstatou směrem k zisku a hojení, a tak dnes máme dost sil na to pustit se do práce na svém růstu. Výsledkem je odstranění mlhy, klamu a iluze minulosti a souznění sama se sebou. Léčení do pravosti a budoucí krásy.

Energie 10 Kej bude jako Vládce roku převládat v roce 2022.

Kej je o Čtyřce jako významu stability - čtyři světové strany, čtyři elementy, čtyři projevy lidské bytosti (fyzická, mentální, emocionální, duchovní), čtyři denní postavení Slunce (úsvit, poledne, západ, půlnoc), čtyři roční postavení Slunce (slunovraty a rovnodennosti), čtyři barvy, které symbolizují hlavní směry (červená na východě, modrá na západě, bílá na severu, žlutá na jihu), čtyři barvy kukuřice a čtyři barvy lidstva. Kej zároveň představuje i všechna čtyřnohá zvířata (i býk) a jako takový má silný vztah k přírodě. A jako pán lesa je o energii, moci, autoritě a hierarchii ve všech jejich projevech.
Kej se překládá jako Jelen, s významem mohutného samce, vládce lesa. Představuje původní syrovou energii a sílu. Je to nejmocnější znamení, silná autorita se sklonem k dominanci. Jelen je pro Maye jedno z nejmocnějších zvířat. Když Mayové poprvé uviděli koně tak si mysleli, že jsou blízcí příbuzní jelena, tak jej nazvali stejně. V Mayském jazyce K´iche slovo -kej- znamená skutečně jak kůň, tak jelen. Jelen symbolizuje všechnu původní sílu divoké přírody.
V antických kodexech je bůh duchovního lovu zobrazován s ocasem štíra a jeho koncem v lidské ruce. Je to ta stejná ruka, která je vyobrazena na glyfu znamení, je to ruka lovce. Významem je to ta ruka, ve které držíme všechnu potenciální sílu čtyřkou stabilizovaného světa v jeho nekonečné celistvosti; je to přirozená síla v nás připravená problesknout do akce a záměru.
Kej je také ochránce přírody. Nejvyšší šamani jsou inciováni ve dny Kej. Osoby Kej se vyznačují silou vůle, otevřeností, sebevědomím, dosahováním cíle i přes překážky, trpělivostí, vytrvalostí, silnou motivací k práci, výkonem a pracovními úspěchy, pevností, rozhodností. To vše od harmonických projevů až po převahu ega a dominance.

Známé osobnosti ve znamení Kej jsou např. Johnny Depp, Dalai Lama, Matka Tereza, Elton John, Stephen King.