pátek 13. července 2018

13.7.2018 6 Tz´i

KULMINACE TRANSFORMAČNÍCH PROCESŮ V POUŽITÍ TVŮRČÍ ENERGIE, ODVALENÍ ZVYKŮ, AKTIVACE KUNDALINI, DOKONČENÍ VNITŘNÍCH ZMĚN

Šestý den trecény používání životní tvůrčí energie nám potvrdí důvěru vlastní intuici. Tz´i je intuitivní tvůrčí síla, náš vlastní střed, náš tvůrčí základ, vnitřní dítě. Tedy naše vedení, smysly, kreativita, někdo by to nazval srdce.
Dnes se propojuje pozemské fungování s duchovními zákony. Dochází k vnitřnímu pohybu vpřed, který se projeví tak, že půjdeme podle svého vnitřního popudu. Znamená to změnu od základu, odvalení zvyků, otevření očí a srdce a tedy uvolnění tvorby života. Uzdravení svého Tvůrce, rozjasnění oblohy.
Jde o vrchol působení mysli a její pád do světa Ducha a citů. Věřme vedení, spoléhejme na svoji vizi, nenechme se už strhnout na jinou cestu. 
Dnes poletíme domů. Spoléhejme na svůj vnitřní maják, nebojme se, nepochybujme, v klidu a pokorně dokončeme změny.

Tz´i znamená právo, řád a pořádek. Za tím je ovšem skryta vlastní sebehodnota a úcta k životu svému i ostatních a jak je projevujeme. Ten, kdo sám postrádá nezávislost na jakékoliv úrovni, stanovuje pravidla ostatním.
Je o zákonech přírody, duchovních i těch vytvořených člověkem. Je o vedení, pravidlech, spravedlnosti a pořádku. Je o pravidlech, termínech, tlaku, diktátu zvyků a posedlostí. Je o pomoci a radě, zajištění, že zákony budou dodržovány a právo vykonáno (i vynuceně).
Je také o emoční rovnováze, laskavosti, strategii. Tz´i znamená také loajalitu, laskavého průvodce, parťáka, přítele, pomocníka. Jako průvodce s námi dělá první kroky do tmy a vede nás do zrození vlastní pravé autority. Tz´i také projevuje sexualitu jako tvůrčí prvek a tak je o vládě smyslů, důvěře a zradě.
Překládá se jako Pes, ale v původní Mayské definici se vztahuje na téměř všechny čtyřnohé kožešinaté obyvatele džungle, takže zahrnuje i další představitele tohoto znamení - mývala, nebo kojota, jako průvodce kopci a horami. Tz´i je jedno ze znamení, které má silný vztah k primitivní podstatě a divočině.
Tz´i souvisí s cestou života, stejně jako znamení E´, ale neznamená cestu samotnou, ale způsoby, jak po cestě kráčíme (charakter). Proto také v jazyce Yucatec se nazývá Oc, což znamená šlépěj. Se znamením Tz´i se snažíme jít cestou života s duchem rovnováhy a harmonie vlastním souladem s kosmickými a přírodními zákony. V představě psa vidíme loajalitu i zradu a nevěru, bezpodmínečnou lásku i vyceněné zuby, vášeň, impulzy, smysly co mohou vést na scestí.

Známé osobnosti narozené ve znamení Tz´i jsou např. Steven Spielberg, J. K. Rowling (autorka knih Harry Potter), Vladimír Putin, Nelson Mandela, Mahatma Gandhi, Adolf Hitler.