čtvrtek 12. července 2018

12.7.2018 5 Toj

VZPOURA PROTI STRACHU, ZPOCHYBNĚNÍ DOSAVADNÍHO, PEKLO NEBO RÁJ, OD OBĚTI K SEBEDŮVĚŘE, KOMUNIKACE S TVŮRCEM, ZAPRACOVAT NA OSUDU, ZMĚNA

A je to tady. Změna pohledu na sebe sama, od nízké sebehodnoty do sebedůvěry. Od zaběhnutého života do spontánnosti a osvobození duše.
Už se nemusíme jakkoliv snažit, aby nás měli rádi, už nemusíme příliš sloužit, nebo příliš konat. Už nemusíme být otroky svého strachu. Proč by věci měli být jako dosud, nejspíš podle starých obav, a nemohli být jinak, podle mě?
Toj zná náš osud, tlačí nás k probuzení vlastní identity, je to Zdroj, Tvůrce, vedení. V životě si vybíráme, jestli se na něj napojíme, nebo ne. Jako princip spojuje všechna ostatní znamení a je na nás, jestli budeme žít pouze materiální svět, nebo zpomalíme, naladíme se a otevřeme se vnitřnímu vedení. Toj je ale také strach o přežití, z budoucnosti. A tak volíme mezi současným "peklem", nebo našim vlastním "rájem". Nemoc či zdraví, život, nebo smrt.
Dnešní energie je ze začátku nepříjemná, ale je to pomoc k obratu, velká podpora správného směřování a dobrých úmyslů. Uvidíme vlastní pochyby o sobě, ucítíme strach, ale máme po ruce nástroj, který nám pomůže si vybrat ráj namísto pekla. Pomůže nám vymanit se z omylů a falešných strachů, zvládnout emoce a postavit sebe do popředí. Pomůže obnovit nezávislost a opuštěním stínů jít za svým světlem. Klíčem je odvaha připustit možnost změny, vystoupit z komfortní zóny, nebát se improvizovat a jít a pomoct své tvůrčí energii zazářit. Vede nás k osudu, umožňuje, aby nastal zítřek. Nalézt sílu Ducha. Vzít život do svých rukou.

Toj je podle původní Mayské mytologie Voda a Oheň. V aspektu vody znamená déšť, který oživuje zemi. Voda ovšem nejen život dává, ale také ho bere.
Pro Maye je ale podstatnější aspekt ohně a je obsažen ve velkém významu obřadních ohňů jako očistného procesu. Voda či vzduch mohou být znečištěny, ale plamen ohně nikdy. Mayové zakládají obřadní ohně a jako vyjádření díků pálí nejrůznější obětiny.
Toj znamená příčinu a následek, platby dluhů za dobré i špatné činy, oheň co pálí nemoci a tak léčí a uvolňuje všechnu negativitu. Toj je o vyrovnání dluhu a přináší novou harmonii a rovnováhu. Toj nese také karmické dluhy spojené se zneužíváním moci na dětech a partnerech.
Toj je hlavně energie vděčnosti za vše dobré i špatné, harmonizace emocí, současné i karmické minulosti, vybízí k platbě životu, poděkovat za všechno blaho, které jsme v životě obdrželi, za dar svých dětí, za plodnost žen, sjednocení mužského a ženského aspektu.
Osoby Toj mnohem víc dávají, než přijímají, takže ztělesňují na jedné straně spektra nejvyšší laskavost a na té temnější straně nejhorší možné zneužívání a manipulaci. Kolo života se tedy otáčí a v něm dáváme a bereme. Obojí musí být v rovnováze. Toto znamení je zprvu negativní, ale podporuje změnu pohledu na věc, obrat do pozitivního stavu, pokrok, růst.