středa 6. června 2018

6.6.2018 8 Aj

KONEC SLOV A ZAČÁTEK ČINŮ Z OBĚTI DO PROCESU OBNOVY; LASKAVOST + SÍLA + ZÁMĚR; ZKUŠENOST JAKO RÁDCE A UČITEL, HARMONIE DVOU ŽIVLŮ V NÁS DO CELISTVOSTI, VĚŘIT SOBĚ A SVÉMU DÍLU, LEHKOST ŽITÍ

V trecéně vnitřní transformace jsme už udělali rozhodnutí k vlastní svobodě a dnešní energie nám pomůže vykročit k harmonické realizaci. Vnímáme v sobě dvě protichůdné síly, mužskou a ženskou, ohen a vítr a půjde o to je propojit do harmonického působení. Uvolnit mysl, naladit se na intuici a srdce. Neopakovat už způsob řešení z minulosti, kdy impulzivní a zarputilý postup ke svobodě se ukázal jako chybný a jako projev vzdoru a protestu oběti. Dnes už vidíme i druhou stranu mince, jsme schopni dát do rovnováhy laskavost, sílu, moc a záměr a tak vykročit k činům úplně jinak. Už vycházíme z polohy oběti a strachu, překlenujeme vzdálenosti, přijímáme rozdílnosti hlavně v sobě a tvoříme spojenectví ve svém nitru i navenek. A tak můžeme dávat i přijímat.

Znamení Aj je v základu o pevnosti pocházející ze síly, je to spirituální vůdce, pilíř. Je o hojnosti a obnově, o tom být v harmonii se sebou a s ostatními, o duchovní a psychické rovnováze. Představuje svobodu, trpělivost, tvůrce, má sílu a vůli jednat. Zralý Aj je benevolentní, radostný, bezproblémový, srdečný a veselý. Má hluboký duchovní aspekt, je psycholog a vědátor.
Aj reprezentuje triumf života nad smrtí i ve významu prolomení hranic vstříc novému narození. Velmi mu záleží na rodině, tak snadno se nevzdává a ve své podstatě znamená Autoritu.
V původní Mayské mytologii jej symbolizuje stvol třtiny či kukuřice se svým pevným a rovným středem, který spojuje kořeny v Zemi s hlavou v Nebi. Zde je také podstatou významu energie Aj Strom Světa, centrum všech věcí.
Energie Aj znamená dobré počasí, dobrou sklizeň, dobré časy doma a s ostatními. Jeho největší zájem je zajistit harmonii doma a v komunitě. Aby toho dosáhl, je jeho hlavním znakem uplatňování vlastní autority, morálky a spravedlnosti, to vše se sklonem k perfekcionalizmu. Tohle je největší kámen úrazu jinak úžasného znamení Aj. Autorita pomáhá i škodí, perfekce se může zvrhnout až v zarputilost. Stejně tak si citlivý Aj musí dávat pozor na to, aby ho jeho vnímání světa nestrhlo na samé emoční, nebo životní dno. Psychická rovnováha je pro Aj úkolem.

Známé osobnosti narozené ve znamení Aj jsou např. Barrack Obama, Sigmund Freud, Carl Jung.