neděle 3. června 2018

3.6.2018 5 Tz´i

VŠECHNO ZLÉ JE K NĚČEMU DOBRÉ, VIDĚNÍ A ROZPUŠTĚNÍ DUALITY, POCHOPENÍ RELATIVITY, BOURÁNÍ OCHRANNÝCH ZDÍ POSTAVENÝCH ZE STRACHU Z UBLÍŽENÍ - PŘIROZENOST, SVOBODA, RADOST

Dnešní energie nám říká, že podmínkou k úspěchu a nástrojem ke znovuzrození je uvolnění svých starých náhledů na lidi, situace, věci, které už nejsou dál užitečné. Uvědomit si, že vše špatné je zároveň příležitost k našemu růstu. Najít pod povrchem a formou i obsah a pochopit, že právě ten je to správné a nejlepší. Začít u sebe a nebát se jít cestou do přirozenosti. Přijmout sebe, všechny a všechno bez posuzování a hodnocení formy na první pohled. Nehodnotit sebe a nic, jít dál přirozeně a v přijetí, i když třeba právě nerozumíme.
Všechno je totiž dokonalé právě teď a zapadá to do sebe. Dnes bouráme zdi na cestě k přijetí a tedy pravosti, přirozenosti. Všechno je relativní. Buďme sami sebou, oceňujme u druhých jejich pravost a v té hledejme krásu. Tak se můžeme probudit do radosti, uvolnění, nové síly. Použijme to dnes až nám den bude předhazovat příležitosti, až bude zkoušet naši víru ve vlastní cestu a přijetí sebe a všeho jako dokonalé.

Tz´i znamená právo, řád a pořádek. Za tím je ovšem skryta vlastní sebehodnota a úcta k životu svému i ostatních a jak je projevujeme. Ten, kdo sám postrádá nezávislost na jakékoliv úrovni, stanovuje pravidla ostatním.
Je o zákonech přírody, duchovních i těch vytvořených člověkem. Je o vedení, pravidlech, spravedlnosti a pořádku. Je o pravidlech, termínech, tlaku, diktátu zvyků a posedlostí. Je o pomoci a radě, zajištění, že zákony budou dodržovány a právo vykonáno (i vynuceně).
Je také o emoční rovnováze, laskavosti, strategii. Tz´i znamená také loajalitu, laskavého průvodce, parťáka, přítele, pomocníka. Jako průvodce s námi dělá první kroky do tmy a vede nás do zrození vlastní pravé autority. Tz´i také projevuje sexualitu jako tvůrčí prvek a tak je o vládě smyslů, důvěře a zradě.
Překládá se jako Pes, ale v původní Mayské definici se vztahuje na téměř všechny čtyřnohé kožešinaté obyvatele džungle, takže zahrnuje i další představitele tohoto znamení - mývala, nebo kojota, jako průvodce kopci a horami. Tz´i je jedno ze znamení, které má silný vztah k primitivní podstatě a divočině.
Tz´i souvisí s cestou života, stejně jako znamení E´, ale neznamená cestu samotnou, ale způsoby, jak po cestě kráčíme (charakter). Proto také v jazyce Yucatec se nazývá Oc, což znamená šlépěj. Se znamením Tz´i se snažíme jít cestou života s duchem rovnováhy a harmonie vlastním souladem s kosmickými a přírodními zákony. V představě psa vidíme loajalitu i zradu a nevěru, bezpodmínečnou lásku i vyceněné zuby, vášeň, impulzy, smysly co mohou vést na scestí.

Známé osobnosti narozené ve znamení Tz´i jsou např. Steven Spielberg, J. K. Rowling (autorka knih Harry Potter), Vladimír Putin, Nelson Mandela, Mahatma Gandhi, Adolf Hitler.