sobota 2. června 2018

2.6.2018 4 Toj

PŘEVZETÍ KONTROLY NAD EMOCEMI A STRACHEM Z BUDOUCNOSTI BEZ OHLEDU NA OKOLNOSTI, POCHOPENÍ POLOHY OBĚTI A SVÝCH ZÁVISLOSTÍ, HARMONIZACE DÁVÁNÍ A PŘIJÍMÁNÍ

Čtvrtý den trecény vnitřní transformace ke svobodě čistí, čistí a zase čistí. Otevírají se rány a emoce, abychom si něco uvědomili, porozuměli, přijali a změnili. Včera jsme možná pochopili, co umíme, kde jsme šikovní a schopní a díky tomu jsme vlastně schopní žít kdekoliv; uviděli jsme pravdu svého nitra (alespoň mně se to stalo).
Dnes se nám bude míchat ten plápolající plamínek vlastního vnitřního ohně s emocemi. Protichůdné síly ohně a vody budou dnes znát. Víření emocí, pocity ublížení, pocity dluhů, oběti, ukřivdění, úzkost, deprese, ledacos je možné.
Někomu něco dlužíme? Opravdu? A proto tak moc dáváme, ať už peníze, nebo čas? Na základě čeho si to myslíme? Není to jen nepochopená minulost? Emoce pocitu dluhů z nás dělají oběti, nebo skryté manipulátory. Jde o to pochopit svoji minulost, nedovolit staré mysli nás znovu vést do strachu o přežití, tyto emoce harmonizovat. Tak můžeme ukončit všechny závislosti - na lidech, místech, situacích, přestat spoléhat na cokoliv a kohokoliv. Tehdy dochází k probuzení vlastní síly.
Dnes jde o to uklidnit emoce, opustit strach o přežití, osvobodit se od nadvlády mysli, přehodnotit Stíny a přes uvědomění udržet emoce pod kontrolou. Pochopit a vyléčit minulost, pomalu, jistě, laskavě, bezpečně. Smířit se s tím, jak věci máme a hledat v nich radost. Podstatné je smířit se napřed sám se sebou a pak očekávat mír a klid z vnějšího světa. Nenechme zalitím vodou emocí uhasit svůj vnitřní oheň. Seberme síly a odvahu udělat něco proti tomu, čím jsme dosud žili. Jaké emoce budeme posilovat, takové budou růst - budou to emoce bahna a strachu, nebo řešení a tvorby?

Jedna píseň říká: "Count your blessings every day. It makes the monsters go away, everything will be ok."

Toj je podle původní Mayské mytologie Voda a Oheň. V aspektu vody znamená déšť, který oživuje zemi. Voda ovšem nejen život dává, ale také ho bere.
Pro Maye je ale podstatnější aspekt ohně a je obsažen ve velkém významu obřadních ohňů jako očistného procesu. Voda či vzduch mohou být znečištěny, ale plamen ohně nikdy. Mayové zakládají obřadní ohně a jako vyjádření díků pálí nejrůznější obětiny.
Toj znamená příčinu a následek, platby dluhů za dobré i špatné činy, oheň co pálí nemoci a tak léčí a uvolňuje všechnu negativitu. Toj je o vyrovnání dluhu a přináší novou harmonii a rovnováhu. Toj nese také karmické dluhy spojené se zneužíváním moci na dětech a partnerech.
Toj je hlavně energie vděčnosti za vše dobré i špatné, harmonizace emocí, současné i karmické minulosti, vybízí k platbě životu, poděkovat za všechno blaho, které jsme v životě obdrželi, za dar svých dětí, za plodnost žen, sjednocení mužského a ženského aspektu.
Osoby Toj mnohem víc dávají, než přijímají, takže ztělesňují na jedné straně spektra nejvyšší laskavost a na té temnější straně nejhorší možné zneužívání a manipulaci. Kolo života se tedy otáčí a v něm dáváme a bereme. Obojí musí být v rovnováze. Toto znamení je zprvu negativní, ale podporuje změnu pohledu na věc, obrat do pozitivního stavu, pokrok, růst.

Známé osobnosti narození ve znamení Toj jsou např. John Lennon, Madonna, Mick Jagger, Julia Roberts, John Travolta.