čtvrtek 31. května 2018

31.5.2018 2 Kej

KLID! MYSL + INTUICE DO HARMONIE, PROPOJENÍ ASPEKTŮ DO SPOLUPRÁCE, UZDRAVENÍ NEMOCNÉ MYSLI, PŘIROZENÉ RYTMY

Dnešní energie nese intenzívní sílu a moc autority. Číslo 2 posiluje oba aspekty znamení, tedy mužský i ženský, mysl a intuici. Pomáhá vidět polarity v našem životě a prohlédnout příčiny situací a dějů.
Jde o řízení síly a autority/mysli, nenechat ji převládnout. Myšlení způsobuje strachy. Přichází osvobozování z překonaných hranic podřizování směrem k vlastní síle.
Dnešek pomáhá napojit se na svoji ženskou, intuitivní energii a projevit ji, zvážit pro a proti a udělat harmonická rozhodnutí. Spojit mysl se srdcem do přirozených rytmů. Na základě toho, co už víme, jít pomalu a v přirozených rytmech, bez tlaků vystrašené mysli, za tím, co chceme. Napomáhá obnově schopností pro zvýšení samostatnosti, probouzení sebevyjádření.
Vše, co je pro nás určeno, nám přijde do života.

Pro výpočet osobního Životního plánu mě můžete kontaktovat na email zivotniplan@gmail.com.

Kej je o Čtyřce jako významu stability - čtyři světové strany, čtyři elementy, čtyři projevy lidské bytosti (fyzická, mentální, emocionální, duchovní), čtyři denní postavení Slunce (úsvit, poledne, západ, půlnoc), čtyři roční postavení Slunce (slunovraty a rovnodennosti), čtyři barvy, které symbolizují hlavní směry (červená na východě, modrá na západě, bílá na severu, žlutá na jihu), čtyři barvy kukuřice a čtyři barvy lidstva. Kej zároveň představuje i všechna čtyřnohá zvířata (i býk) a jako takový má silný vztah k přírodě. A jako pán lesa je o energii, moci, autoritě a hierarchii ve všech jejich projevech.
Kej se překládá jako Jelen, s významem mohutného samce, vládce lesa. Představuje původní syrovou energii a sílu. Je to nejmocnější znamení, silná autorita se sklonem k dominanci. Jelen je pro Maye jedno z nejmocnějších zvířat. Když Mayové poprvé uviděli koně tak si mysleli, že jsou blízcí příbuzní jelena, tak jej nazvali stejně. V Mayském jazyce K´iche slovo -kej- znamená skutečně jak kůň, tak jelen. Jelen symbolizuje všechnu původní sílu divoké přírody.
V antických kodexech je bůh duchovního lovu zobrazován s ocasem štíra a jeho koncem v lidské ruce. Je to ta stejná ruka, která je vyobrazena na glyfu znamení, je to ruka lovce. Významem je to ta ruka, ve které držíme všechnu potenciální sílu čtyřkou stabilizovaného světa v jeho nekonečné celistvosti; je to přirozená síla v nás připravená problesknout do akce a záměru.
Kej je také ochránce přírody. Nejvyšší šamani jsou inciováni ve dny Kej. Osoby Kej se vyznačují silou vůle, otevřeností, sebevědomím, dosahováním cíle i přes překážky, trpělivostí, vytrvalostí, silnou motivací k práci, výkonem a pracovními úspěchy, pevností, rozhodností. To vše od harmonických projevů až po převahu ega a dominance.

Známé osobnosti ve znamení Kej jsou např. Johnny Depp, Dalai Lama, Matka Tereza, Elton John, Stephen King.