pondělí 28. května 2018

28.5.2018 12 K´at

REFLEXE ŽIVOTNÍ SITUACE, PŘETNUTÍ PUPEČNÍ ŠŇŮRY A CESTA DO NEZÁVISLÉHO ŽIVOTA, OSVOBOZENÍ OD NADMĚRNÉHO BEZPEČÍ TVOŘENÉHO STRACHEM, ODPOUTÁNÍ, NAUČIT SE LOVIT SAMI

Dvanáctý den trecény tvorby vlastního mistrovství, které přináší svobodu a nezávislost a trecény, která se zabývala dusivou láskou, je nejplodnější den za velmi dlouhou dobu (život?).
Energie K´at je emočně labilní ze strachu z nedostatku a nebezpečí a tak má sklon tvořit hojnost i zátěže. A také se jich umí zbavovat. Dnes nám pomůže se na své zátěže podívat a odložit je. Ty zátěže jsou staré modely, irelevantní vazby s minulostí založené na strachu a nevhodně vyjádřené lásce. Všeho moc škodí - láska může podporovat, respektovat, nebo rozmazlovat a ovládat, omezovat nás v naší tvorbě, nebo omezovat jiné v jejich tvorbě. Rozmazlování je výroba obětí a osob žijících ve strachu a frustraci, později neschopných vlastního rozhodování.
Včera jsme se vrátili k dětské spontaneitě, znovu se zrodila naše autenticita. Dnes bude nutné jít dál, převzít kontrolu nad svým životem, přestřihnout neviditelnou pupeční šňůru od modelů blokování vlastní tvorby. Nebýt už více oběť svých strachů a nedělat přehnanou péčí oběti z druhých. Nežít strach druhých, ale vlastní radost.
Tvoříme svůj svět, ověřujeme si co nám přináší naplnění a co ne. Pracujeme na svých potřebách a zájmech, na tom, co si myslíme, že je pro nás nejlepší. A s těmi správnými lidmi, kteří nás podpoří a ne odrazují. Zkoušejme co to je, prakticky, reálně. Po pádu vstát a zkusit to znovu. Z jednoho zasetého semínka může vzejít velká hojnost.

Znamení K´at představuje síť. Vkládá do sítě a přináší vše, co potřebujeme k dosahování věcí - obsahuje jídlo, které jíme, znalosti, které máme, zkušenosti a problémy, které jsme potkali v životě a taky karmickou zátěž. Sbírá nápady, představy a názory pro budoucí dílo. Podporuje prosperitu a materiální hojnost, je smyslné a plodné.
Také je o věcech, které nás chytly do pasti. Bariérách, břemenech a blocích na cestě k hojné úrodě, jako jsou třeba i přílišné závazky k posbírané hojnosti, které nás zpomalují v dalším postupu. Zvířecím představitelem je Pavouk, jehož síť symbolizuje sběr hojnosti pro obživu, ale zároveň i past.
V originálním glyfu znamení K´at vidíme důlek, který vytlačila naplněná síť Blood Woman, dcery Podsvětí, když měla dokázat svoji pravdu tím, že naplní síť kukuřicí a jí se to podařilo. Zasela jediné zrnko kukuřice a sklidila jich 600.
Stinný aspekt smyslového sběrače K´at je nestřídmost, akumulace věcí a utrácení peněz rychleji, než je jejich získávání, přílišné lehkomyslné experimentování na různých frontách, vzdává se starého pro lesk nového, omyly, chyby a špatné činy, dokonce až přečiny proti zákonu. A tak si plní síť své karmy a zvyšuje svoji zátěž. Ovšem zároveň je v glyfu i semeno kukuřice v zemi jako symbol skrytého potenciálu. Energie K´at je o překonávání jakýchkoliv překážek.

Známé osobnosti narozené ve znamení K´at jsou např. Martin Luther King Jr., Christian Dior, Henry Kissinger, Papež Benedict XVI.