pátek 2. února 2018

2.2.2018 1 Toj

CESTA NA SVĚTLO, PROBUZENÍ PRAVDIVÉ IDENTITY, PŘIJETÍ SEBE A NALEZENÍ SVOBODNÉHO DUCHA, SHODA ŽITÍ SE SRDCEM

Máme za sebou emočně náročnou trecénu, kdy včerejší vyústění nás přivedlo do dneška a dnes je spousta věcí jinak.
Začíná trecéna Toj, která je o obnově života, o návratu do života po prodělané delší či kratší emoční krizi. Je o očištění, osvobození, uvolnění, probuzení. Je o návratu ke všemu, co jsme si dosud nedovolili, co si dlužíme, co jsme si odpírali ať už na energetické, nebo finanční úrovni (což spolu souvisí). Nastává čas odejít pryč od všeho, co je už dále neúnosné. Nastává čas přivést svoji duši do nové harmonie, korigovat nerovnováhu s nitrem a v životě.
Dnes je první den a tento proces začíná. Bude to den hledání a otázek, co chceme dál od života, bude se konfrontovat naše vize cesty s realitou. Budeme hledat s čím začneme, jak začneme a možná i s kým začneme a budeme pokračovat.
Cílem je cesta ze tmy na světlo, pryč s depresemi, obnova vnitřní síly a vymýtit životní stres.

Toj je podle původní Mayské mytologie Voda a Oheň. V aspektu vody znamená déšť, který oživuje zemi. Pro Maye je ale podstatnější aspekt ohně a je obsažen ve velkém významu obřadních ohňů jako očistného procesu. Voda či vzduch mohou být znečištěny, ale plamen ohně nikdy. Mayové zakládají obřadní ohně a jako vyjádření díků pálí nejrůznější obětiny.
Toj znamená příčinu a následek, platby dluhů za dobré i špatné činy, oheň co pálí nemoci a tak léčí a uvolňuje všechnu negativitu. Toj je o vyrovnání dluhu a přináší novou harmonii a rovnováhu. Toj nese také karmické dluhy spojené se zneužíváním moci na dětech a partnerech. Toj vede k zamyšlení a následné očistě po nerozvážných setbách Q´anil.
Toj je hlavně energie vděčnosti za vše dobré i špatné, harmonizace emocí, současné i karmické minulosti, vybízí k platbě životu, poděkovat za všechno blaho, které jsme v životě obdrželi, za dar svých dětí, za plodnost žen, sjednocení mužského a ženského aspektu.
Osoby Toj mnohem víc dávají, než přijímají, takže ztělesňují na jedné straně spektra nejvyšší laskavost a na té temnější straně nejhorší možné zneužívání a manipulaci. Kolo života se tedy otáčí a v něm dáváme a bereme. Obojí musí být v rovnováze. Toto znamení je zprvu negativní, ale podporuje změnu pohledu na věc, obrat do pozitivního stavu, pokrok, růst.

Známé osobnosti narození ve znamení Toj jsou např. John Lennon, Madonna, Mick Jagger, Julia Roberts, John Travolta.