pondělí 11. prosince 2017

11.12.2017 13 Ajmaq

DEN RODINY A PŘEDKŮ - HARMONIE A SMÍŘENÍ, OSVOBOZENÍ, VÝBĚR VLASTNÍ REALITY

Poslední den trecény opět říká Žij co hlásáš. Trecéna pomáhala odkrývat schopnosti, učila respektu ke svémi vnitřnímu tvůrci, zbavovala strachu a oběti.
Dnes už víme, co v životě potřebujeme, vidíme cestu jak se mít opravdu rádi. Završení léčení trecény K´at od strachů a bloků zděděných z rodu. Osvobození od vzorců a modelů předků, od vlivu falešných autorit vnitřních i vnějších, opuštění démonů, obnova potenciálu a schopností. Zakončení dlouhého a bolestivého období přeměny a transformace.
Dnešní energie je citlivá s nejistotou sebe sama kvůli minulým chybám a tak se může snadno nechat manipulovat pro pocit bezpečí. Ovšem pozitivně vede k tomu být svůj, nenechat si ani v dobách strádání vnutit na první pohled schůdné vzory chování, rádoby snadnější cestu (guruové, sliby církví, falešných lídrů).
A tím bude všechno jinak. Dnes se to láme. Ode dneška vládneme svému životu a nenecháme se stáhnout zpět. Projděme strachem, protože už jsme ho pochopili. Ten vlak plný potenciálu už si nenechme ujet.

Ajmaq je znamení karmické očisty. Odpuštění, introspekce, přečinu a nezodpovědnosti, strachu z chyby a smrti starých vzorců. Je o prohřešku a odpuštění. Ajmaq je ale také zvědavý a důsledný, má dar analýzy a díky tomu je o introspekci, tedy sám hledá a odkrývá svoji minulost. Je také o zjištění, že tu nejsme sami, že jsme součástí celku a naše jednání celek ovlivňuje. Každý jsme v životě udělali něco, co bychom dnes raději neviděli. Pro Ajmaq je zodpovědnost velké téma. Na jedné straně může jít o přehnanou zodpovědnost až posedlost směřující k útisku ostatních, na straně druhé může být nositel Ajmaq první, kdo bude nezodpovědný rodič, či nedůvěryhodný partner.
V původní Mayské mytologii byla v den Ajmaq stvořena první svíčka. Vosk je symbolem pro pracovitou včelu a tak je včela jedním ze zvířecích totemů Ajmaq. Mayové zapalují svíčku na paměť předků a v rituálech za odpuštění 7 hříchů, které pramení z pýchy. Dalším zvířecím představitelem tohoto znamení je Sup. Ten očistí svět od všeho, co zbylo po spálení svíčkou. Sup je čištění, smrt starých vzorců. V dopadu všech těchto aspektů energie Ajmaq je odpuštění a tedy velká tvorba. Pochopení a převzetí zodpovědnosti za své činy minulé i budoucí, tvorba vlastního života, uzdravení, probuzení. Ajmaq jde za svým cílem pomalu, ale jistě.

Známé osobnosti narozené ve znamení Ajmaq jsou např. Pablo Picasso, Bob Dylan, Reggie Jackson.