středa 22. února 2017

Strach o život

Vážení a milí,

význam dnešní energie 7 K´at je tak nesmírně zásadní, že musím napsat něco víc o širších vazbách a vlivech.

Dnešek je o urovnání všeho, co nemáme ve fyzické rovině v pořádku. Je o změně směru, urovnání emocí, urovnání zvyků myšlení a konání.
Jde tu především o pochopení svého strachu o život, strachu o přežití, který nám brání zbavit se závislosti na někom druhém a jít svojí cestou.

Závislost je ve smyslu tvorby vlastního života smrtelná věc. V přeneseném i skutečném slova smyslu. Dovolte mi dva příklady lidí co znám.

Muž, dnes šedesátník. Vychováván jako jedináček se postupně stal velice závislý na své matce. Bydlel s ní do jejího posledního okamžiku, tedy své úplné dospělosti, nikdy se neoženil, o nějakém vztahu nikdy nemluvil. Už v mládí měl veliké potíže s ledvinami. Kdo se zajímáte trochu o psychosomatiku tak víte, že se jedná o téma řízení vlastního života. Jakmile matka zemřela, tak tento muž ztratil jakýkoliv motor pro zdravé žití. Přišel o práci, o rezervy. Zdraví se zhoršovalo a zhoršovalo. Na otázku Jak se máte? odpovídá vždy velmi ukřivděně klasicky Kdyby to bylo lepší, tak to ani neunesu. V řeči o nových zprávách pronáší většinou Dobré zprávy neočekávám. A tak podobně. Dnes je z něj psychická i fyzická troska, závislá na systému a lidech okolo. Řízení vlastního života veškeré žádné, věčné stížnosti a svádění viny na jiné.
Žije velmi přesně a vzorně stinnou stránku svého Mayského znamení narození. V tom smyslu zcela naplňuje jeden jeho aspekt. Nevidí opačný aspekt a své možnosti. Žije polohu závislosti a oběti. Naprosto nevidí jakoukoliv možnost svoje myšlení změnit a vykročit za vlastní tvorbou a hojností. Tím by se zároveň uzdravil ze svých zdravotních problémů.

Velmi podobný je případ jedné ženy. Ta žije celý život svoji závislost tak, že si vzala silného a dominantního muže. Celá dlouhá léta nechává na něm řízení jejich života a dokonce svoji závislost nahlas přiznává. Je závislá a přitom paradoxně i vzteklá. Jistě, hromadí se v ní vlastní popírání, neví co to vlastně žije a tak je občas agresivní. V podstatě se vzteká na sebe, ale neví to.
Tato žena už prodělala operaci odstranění dělohy a po několika letech má v těchto místech rakovinu. Jsou to orgány tvorby života a vztahů. Ona si svůj život netvoří podle sebe, je závislá a žije život někoho jiného.

Já sama jsem se narodila v trecénách, kdy jedna je o strachu z chyby, a navazující druhá je právě o strachu o život. Pěkně jsem si to naskládala... Kdybych žila strach z chyby a strach o život, tak padnu do tak nesmírného zneschopnění a závislosti, že si to ani neumím představit. Naštěstí mé srdeční znamení je velmi silné a má potenciál pochopení minulosti a změnu nastavení. Myslím, že se to děje a jsem ze šlamastiky venku.

Nicméně všechny tyhle souvislosti a jejich pochopení mnou dnes velmi silně otřásly a považuji za důležité se s vámi o ně podělit.
Jsme v trecéně Tijax, nože, který nemilosrdně odřezává nepotřebné a jde až "na kost". Přesně tak to dnes mám. Díky za to.

Přeji den vykročení ven ze závislostí jakéhokoliv druhu a zasetí nových semen k budoucí hojnosti :-)

Pěkný den, přátelé.